19 Şubat 2012 Pazar

Adamım. Okan Bayülgen.

Okan Bayülgen.

Öncelikle şunu söylemeliyim, bence Tv8 Okan için çok daha iyi oldu. Kanal D'de de çok iyiydi fakat Tv8'e geçtikten sonra kendini daha çok geliştirdi.
Kanal D'de yayınlandığı süre boyunca kendını kısıtladıgını düşünüyorum. 3 gün program yaparak kendindeki zenginliği izleyicilerine ne kadar aktarabilirdi ki?
Yok yok, yeni kanalı çok daha iyi oldu. Farklı bir kanal ile kendine geldi diyebilirim. Birçok yenilik ve eklemeler yaptı,kendini buldu. Artık tamamiyle özgür ve yapacağı çok şey var.
Bazı kişiler 5 gece programı çok fazla buluyor. Evet, dışarıdan bakıldığında gerçekten çok fazla. Bir kişinin 5 gece ve her hafta aktarabileceği kadar bilgisinin olması imkansız gibi gözüküyor. Fakat programların içeriklerine bakıldığında, hiçbir program kendını tekrarlamıyor. Her hafta Disko Kralı var, fakat her hafta aynı değil. Her hafta aynı şakalara gülmüyoruz hiçbirimiz. Bu da Okan'ın farklılığının en temel sebeplerinden biri.

Sözünün eri adam bir kere. Televizyonda atıp tutan, yayın bittikten sonra söylediklerini unutan bir adam değil. Ne söylediyse yapıyor, söyleyip de yapamadıgı bir şey oldugunda nedenini açıklıyor. 'İzleyicisini aşağılayan adam' imajının altında, aslında izleyicisine çok önem veren ve onların görüşlerini önemseyen bir adam yatıyor.
Sosyal medyanın gelişimi biraz da Okan sayesinde oldu. Programında Twitter'dan seyircilerinin görüşlerini alan ilklerden biri.
Bir diğer ilki de, işitme engelliler için kullanılan işaret dili. Daha önce, hangimiz bir talk show programında işaret dili kullanıldıgını gördük? Desteğin lafla olmadığının bir göstergesi bu.

Okan için yazacağım daha çok şey var, şimdilik bu kadar.


Gözde /İçimden Gelen Her Şey

11 yorum:

 1. bu adama hastayım abı ya bır gun tanısmak cok ısterım programa gelıyoruz ama bır kez oldun yuz yuze konusamıyoruz bıraz aksı bır adamsın ama her seyınle sade ıyı bır ınsansın

  YanıtlaSil
 2. Cok güzel bir yazı olmuş. Tebrik ederim. :)
  Benim bloguma da beklerim: benolmeden.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin blogun ilk sırada zaten, biliyorsun :) Teşekkür ederim.

   Sil
 3. Okan Bayulgeni yıllardır seviyor ve izliyorum tam anlamıyla katılmıyorum size haftada 5 gece izlemek bitmesini bilmeyen dizi gibi en fazla 2 gece olsa daha iyi olabilirdi eskiden olduğu gibi onu özlemek programını iple çekmek o heyecanı yaşamak müthiş bence.Ayrıca program kalitesini arttırmış olması ve bir takım yenilikler yapmasını tv 8 e bağlamanız çok saçma bu kanıya nasıl vardınız şaşkınlık içindeyim aynı şekilde özgür düşünmesi ve davramasınıda yine tv8 demeniz inanın çok gülünç bence bunlar Okan Bayulgen'in kendisiyle ve başarılarıyla alakalı bi durum söz konusu.Yapmış olduğu yenilikler arasında işitme engelliler için organizasyonu ön planda bunu farketmemek bizi görme engellilerden farksız kılar ...Okan Bayulgen seni çok seviyorum üstün başarılarının devaını bekliyorum ister Kanal D ister TV8 de ol biz sen nerdeysen ordayız!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okanın kendını yenıleme fırsatı bulmasını, yenı bır kanala geçmesine bağladım evet, çunku kendısıne yeterlı alan sunulmuyordu Kanal D'de. Ki benim en çok izlediğim kanal olmasına,Tv8i izlemediğime rağmen. Önemli olan Tv8 değil, farklı bir kanal oluşuydu. Vurgulamak istediğim buydu. Düşüncelerini paylaştıgın için teşekkür ederim.

   Sil
 4. şöyle ki biz yıllardır Okan Bayulgen'i kanal D vasıtasıyla izleyip tanıdık bu kadar zamandır orda kendisine yeterli sunamadığı için mi hala izleniyor ve gittikçe büyüyen bi showmen...Kendisini yenileme konusunda farklı kanala geçmesi ve yenilik anlamda bunu vurgulamanız inanın çok saçma ama görüşünüze saygı duyarım yinede...bende beni muhatap aldığınız ve yanıtınız için tşk ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşüncelerinizi paylaştıgınız için ben de teşekkür ederim. Siz de haklısınız, görüş ayrılıkları olabılır, oluyor.

   Sil
 5. Ona baktığımda başarıyı görüyorum.

  YanıtlaSil
 6. Okan Bayülgen acilen kopyalanmalıdır....Onun gibilere bu ülkenin ihtiyacı var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum. Türünün ilk ve son örneği.

   Sil

Bu gadget'ta bir hata oluştu

İzleyiciler